Čovjek s lutnjom - Krešimir Magdić
Dubrovnik je oduvijek bio rasadište glazbenih talenata. U dubrovačkom samostanu Male braće čuva se najstariji notni zapis u Hrvata iz 10. stoljeća. Velik trud, ljubav i entuzijazam potrebni su za proučavanje i oživljavanje glazbene baštine te njezino povezivanje s današnjicom. Tim se poslom već četrdeset godina bavi Krešimir Magdić. Njegovi ansambli ”Cappella Ragusina” i klapa ”Linđo N” stalni su gosti Osorskih večeri i Festivala klapa u Omišu. U Omišu su postigli velike uspjehe i s 35 skladbi, od kojih desetak prvonagrađenih, visoko su na ljestvici trajnog doprinosa hrvatskoj etno-glazbi. Dobitnici su i nagrade Orlando dubrovačkih Ljetnih igara, i to ratne 1991. godine. Dokumentarac Darka Dovranića, snimljen 2004. godine, pokušava nam približiti umjetnika i zaljubljenika Krešimira Magdića koji marljivo skuplja hrvatsku glazbenu baštinu te ju promovira u programu Hrvatskog radija i Radija Dubrovnik, a mnoge skladbe ovjekovječuje i na nosačima zvuka. Kamera Marija Krce pratila je Magdića u njegovom radu u Dubrovniku te u Smokvici na Korčuli i sjajno se uklopila u bogatstvo tonova koje nudi Krešimir Magdić. Uz Magdića, koji govori o svom životu i radu, u filmu govori jedan od najvećih hrvatskih stručnjaka za ranu glazbu, muziklog don dr. Miho Demović.
Dodatne informacijeO emisiji
Dubrovnik je oduvijek bio rasadište glazbenih talenata. U dubrovačkom samostanu Male braće čuva se najstariji notni zapis u Hrvata iz 10. stoljeća. Velik trud, ljubav i entuzijazam potrebni su za proučavanje i oživljavanje glazbene baštine te njezino povezivanje s današnjicom. Tim se poslom već četrdeset godina bavi Krešimir Magdić. Njegovi ansambli ”Cappella Ragusina” i klapa ”Linđo N” stalni su gosti Osorskih večeri i Festivala klapa u Omišu. U Omišu su postigli velike uspjehe i s 35 skladbi, od kojih desetak prvonagrađenih, visoko su na ljestvici trajnog doprinosa hrvatskoj etno-glazbi. Dobitnici su i nagrade Orlando dubrovačkih Ljetnih igara, i to ratne 1991. godine.
Dokumentarac Darka Dovranića, snimljen 2004. godine, pokušava nam približiti umjetnika i zaljubljenika Krešimira Magdića koji marljivo skuplja hrvatsku glazbenu baštinu te ju promovira u programu Hrvatskog radija i Radija Dubrovnik, a mnoge skladbe ovjekovječuje i na nosačima zvuka. Kamera Marija Krce pratila je Magdića u njegovom radu u Dubrovniku te u Smokvici na Korčuli i sjajno se uklopila u bogatstvo tonova koje nudi Krešimir Magdić. Uz Magdića, koji govori o svom životu i radu, u filmu govori jedan od najvećih hrvatskih stručnjaka za ranu glazbu, muziklog don dr. Miho Demović.